hónyomásmérő – Elektromos fűtések tervezőknek https://elektromosfutes-tervezoknek.hu Unja már a drága gázszámlákat? Pedig van alternatíva! Ismerje meg korszerű és gazdaságos elektromos fűtési megoldásainkat tervezői szemszögből is! Fri, 24 Jan 2020 10:04:02 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 https://elektromosfutes-tervezoknek.hu/wp-content/uploads/2016/12/cropped-elektromos-futes-futokabel-favicon-32x32.jpg hónyomásmérő – Elektromos fűtések tervezőknek https://elektromosfutes-tervezoknek.hu 32 32 Hónyomásmérő: Kinek jelent óriási segítséget? https://elektromosfutes-tervezoknek.hu/blog/honyomasmero-kinek-oriasi-segitseg/ https://elektromosfutes-tervezoknek.hu/blog/honyomasmero-kinek-oriasi-segitseg/#comments Wed, 22 Jul 2015 07:24:28 +0000 https://elektromosfutes-tervezoknek.hu/?p=484 A hónyomásmérő jelentősége
Hónyomásérzékelő rajz - elektromos fűtés
Hónyomásérzékelő rajza

Az idei tél zord és csapadékos. A folytonos hómennyiség a korábbiakkal együtt egyre nagyobb nyomással nehezedik a tetőkre. Azt sem tudhatjuk pontosan, kell-e félnünk, ugyanis néha a hírekből tudomásunkra jut egy-egy olyan katasztrófa, melyben épületszerkezetek károsodtak a hó terhe alatt: jégkorongpálya tetőszerkezete, általános iskola teteje szakadt be. Ez a veszély – noha kisebb eséllyel, mint a hófödte magas hegyek között -, de sajnos minket is fenyegethet.

Nézzük meg, mi a megoldás…

Tudom, hogy korábban már írtam a hóterhelés veszélyeiről, de a jelenleg is aktuális problémára kifejlesztettek egy újabb megoldást, amiről kötelességem tájékoztatni mindenkit.

Emlékszünk, pár éve hasonlóan sok hó esett, ami rendkívüli terhelést jelentett főként a nagyobb, lapos tetős épületekre. Sajnos egy pár épület teteje be is szakadt. Az építészek mosták kezeiket, mert az épületek a szokásosan várható hóterhelésre voltak statikailag tervezv . Sajnos erről a hó mit sem tudott, és a szokásosnál több esett…

Itt egy táblázat, ami tájékoztatást ad, vajon mekkora súly nyomja most a tetőt a hó miatt?

A hó fajtája Sűrűség kg/m3 Levegőtartalom %
szűzhó 10-30 97-99
porhó 30-60 94-97
tapadó hó 60-150 85-94
finomszemcsés hó 100-300 70-90
préselt hó 150-300 75-85
régebben hullott hó 200-600 50-80
csonthó 600-800 20-40
lebegő hó, zúzmara 200-300 70-80
jég 800-900 80-120

Most is csak esik, egyre növelve a tetők terhelését. Csak azért nincs 50 cm a hóréteg vastagsága, mert időnként kicsit megolvadt, de az olvadékvíz megfagyva még nyomja a tetőt, és az idei télen ez különösen jellemző.

Mi ad biztonságot?

A villamos fűtéseket gyártók kifejlesztettek egy egyszerű megoldást, amit bármely meglevő épületnél alkalmazhatunk, ez pedig a hó- és olvadéknyomás érzékelő tányér.

Hónyomásérzékelő tányér
Hónyomásérzékelő tányér

Maga az érzékelő  500 mm átmérőjű, 20 mm vastag érzékelő lap, melyet a lapostetőn kell elhelyezni, azokra a helyekre, ahol a legnagyobb a valószínűsége a hó összetorlódásának. Illetve a legészakibb lefolyó közelébe, mert az itt esetleg megrekedt olvadékvíz is súlyos terhet jelenthet. A vízmenetes, UV-stabil és időjárásálló rétegek közötti optikai szál érzékeli a tányérra nehezedő nyomásváltozást, és képes az előre beállított terhelés elérésénél jeladásra.

Hónyomásérzékelő tányér teherbeállítása
Hónyomásérzékelő tányér teherbeállítása

Az így beállított alsó küszöbérték elérésekor a rendszer egy sárga lámpa segítségével figyelmeztetést ad, majd, ha a felső határértéket is eléri a terhelés, akkor piros lámpa, vagy kürt bekapcsolásával ad vészjelzést. Ekkor el kell kezdeni a hó letakarítását, hogy ne következhessen be a katasztrófa. A rendszerhez opcionálisan egy GSM modul is tartozik, amely mobiltelefonon továbbítja a riasztást.

A hónyomásmérő szenzor beépítését érdemes minden lapos, vagy kis lejtésű tetőre a tervezőnek javasolni. Jelentősen növelve ezzel az épületek biztonságát.

A hónyomásmérő előnyei:

1.) kopásmentes,

2.) non-contact mérési elv száloptikás technológiával,

3.) egyszerű telepítés.

A kiépítési és üzemelési költségek elenyészőek, így bárkinek csak javasolni tudom a hónyomásmérő alkalmazását új és meglévő épületeken.

Kérem, a pontos felhasználásról érdeklődjön elérhetőségeinken!

Praktikus ötletek tervezőknek – MOST INGYEN!

Amennyiben úgy érzed, szeretnél időről-időre fejlődni a szakmádban, hogy mindig a legjobb tudásod szerint állhass ügyfeleid rendelkezésére, iratkozz fel ingyenes tanulmánysorozatunkra. A sorozatban széleskörűen beszélünk az elektromosfűtések felhasználhatósági területeiről, közérthetően, mégis szakmailag magas szinten.

[contact-form-7]

Az adatvédelmi nyilatkozatunkat erre a linkre kattintva olvashatod el.

Kövess minket Facebookon!

Az alábbi linkre kattintva beléphetsz privát Facebook csoportunkba, melyben friss, aktuális és hiteles híreket olvashatsz – illetve válaszokat kaphatsz a kérdéseidre is.

Error: (#100) Tried accessing nonexisting field (with_tags) on node type (PagePost)

]]>
https://elektromosfutes-tervezoknek.hu/blog/honyomasmero-kinek-oriasi-segitseg/feed/ 1